Thetahealing ile Merak Edilen Sorular

Merak Edilen Sorular

1. ThetaHealing® Tekniği Nedir?

Bilim adamları E.E.G ile yapmış oldukları deneylerde mutluluk ve huzurun theta dalga boyunda deneyimlendiğini tesbit etmişlerdir. Bu dalga boyunda iken kolayca bilinçaltı ile bağlantıya geçilebilir. Aynı zamanda evrendeki temel yaşam enerjisi ile bağlantıda oluruz. Bu teknik, adını theta beyin dalgasından almıştır.

İçinde bulunduğumuz ruh hali, duygu hali ne ise Çekim Yasası ile bu duyguları deneyimlemek üzere hayatımıza davet ederiz. Bu duygular kimi zaman olumlu kimi zaman ise olumsuzdur. Çünkü bilinçaltı duyguları iyi ve kötü olarak sınıflandırmaz, sadece gerçekleştirmek üzere karşımıza çıkarır.

Kişinin daha mutlu, daha huzurlu, daha başarılı olmasını; kısacası daha iyi bir hayat yaşamasını engelleyen blokajlar, kendisine artık hizmet etmeyen inanç, duygu ve düşünceler Thetahealing® tekniği ile theta frekansında bulunup olumlularıyla değiştirilir.

Yaşamımızı şekillendiren ve bizim seçimler yapmamızı sağlayan , kök inançlarımızı, tespit etmeyi ve değiştirmeyi öğrenerek hayat yönümüzü değiştirebiliriz . Thetahealing® Basic DNA eğitiminden sonra uygulayıcı olabilir; hem kendinizin hem de sevdiklerinizin dönüşümlerine katkı sağlayabilirsiniz. Sevginin, bolluk bereketin, mutluluğun, güzelliğin, huzurun ve sağlığın var olmasını engelleyen blokajları tespit edip ortadan kaldırmanın tekniğini öğreniyoruz. İş hayatında başarı, ruh eşini bulma, yorgunluktan kurtulma gibi aklınıza gelebilecek pek çok durum için hayatınızda mucizevi değişiklikler yaşamak istiyorsanız bütün bunların tekniği uygulayarak gerçekleşmesi mümkün.

2. Thetahealing® Tekniği nasıl bulundu ve hangi ülkelerde uygulanmaktadır?

Dünyanın 150’ye yakın ülkesinde sadece Think Institute (ThetaHealing Institute Of Knowledge) onaylı sertifika sahibi uygulayıcılar tarafından kullanılabilen bu metod, 1995 yılında Vianna Stibal’ın kendi içsel rehberliğinde mucizevi bir şekilde kanser hastalığını yenmesi ve bu mucizeyi paylaşarak yaygınlaştırması ve çok sayıda insana ulaşabilmesi için teknik haline getirmesiyle oluşmuştur. Uygulandığı ülkelerle ilgili detay bilgiye www.thetahealing.com adresinden ulaşabilirsiniz.

3. Thetahealing® Tekniğinin farkı nedir?

Diğer pekçok teknikteki uygulamaların sonucunu görmek ve hayatta deneyimlemek için 21 gün gibi uzun süre gerektiren çalışmalarla yapılıyor veya gelişimi, değişimi önleyen blokajlar kaldırılmadan yapıldığı için bir müddet sonra tekrar aynı duruma geri dönülüyor. Ama Thetahealing® Tekniğinde duruma sebep olan kök sebep bulunup değiştirildiği için sonuç “an”da gerçekleşiyor. Kişi bu değişime, Kinesiyoloji Testi ile de tanık olabiliyor. Öğrenmesi ve uygulaması son derece pratik ve keyifli olan bu teknikle zihin, beden ve ruh üçgeninin senkronizasyonu kolaylaşıyor. Gelişim ve şifalanmalar kolaylıkla olduğu için zamanın titreşimlerine ve çağımızın hızına oldukça uygun bir teknik.

4. Nasıl ThetaHealing Uygulamacısı olabilirim?

2,5 gün süren ThetaHealing’e Giriş Basic DNA Semineri’ne katılınca tekniğin detaylarını ve kullanımını öğreneceğiniz için hem kendinize hem çevrenizdekilere uygulama yapmanız mümkün. Seminer sonunda verilen Think Institute onaylı Uluslararası Katılım Belgesi dünyanın tüm ülkelerinde geçerli. Ayrıca bu belge ile sisteme de kaydolup ThetaHealer’lar arasında yerinizi alabilirsiniz.

5. Kitabı okuyarak ThetaHealing’i öğrenmem mümkün mü?

Kitabı okuyarak sadece fikir sahibi olabilirsiniz. Seminer uygulamalı bölümlerden oluştuğu için ancak katılarak öğrenebilirsiniz.

6. Tanıtım çalışmasına katıldım, kendim seans yapabilir miyim?

Tanıtım çalışmasındaki bilgilerle sadece ThetaHealing’in nasıl bir yöntem olduğu konusunda bilgi edinebilirsiniz. Uygulama yapabilmek için seminere katılmanız ve uygulamalar konusunda deneyim kazanmanız gerekmektedir.

7. Thetahealing® Tekniği’ni kendim üzerinde uygulayabilir miyim?

Teknik çok kolay öğrenilebilen pratik yöntemleri içermektedir. 2,5 gün süren “ThetaHealing’e Giriş Basic DNA Semineri” ni aldıktan sonra kendinize uygulama yapmanız mümkündür.

8. Thetahealing® Tekniği’ninden hangi konularda faydalanabilirim?

Kişisel ve spritüel gelişim, iş ve kariyer, para problemleri, ilişkiler, ideal evlilik, çocuk sahibi olmak, ruh eşi, yalnızlık, motivasyon, stres, travmalar, yaratıcılık, korkular, sağlık, güven, değersizlik, bağımlılıklar, takıntılar,çekingenlik, hayattan keyif alma, güven gibi hayatınızın değiştirmek veya iyileştirmek istediğinzi tüm alanlarıyla ayrıca sahip olduğunuz his ve inançlarla ilgili çalışma yapmak mümkündür. Yaşamaktan sıkıldığınız tüm döngüleri, değiştirmek istediğiniz tüm tıkanıklıkları yok etmek mümkündür.

9. ThetaHealing’den nasıl faydalanabilirim?

  • Bireysel danışmanlık alabilirsiniz.
  • Seminere katılıp siz de bir uygulayıcı olabilirsiniz.
  • Workshoplara katılıp bolluk bereket, ilişkiler, kilo vs. gibi spesifik konularda kişisel gelişim ve değişiminize katkıda bulunabilirsiniz.

10. Thetahealing® Tekniği’ninden kimler faydalanabilir?

Özgür iradesini kullanarak değişim ve gelişim isteyen herkes bu teknikten faydalanabilir. Çocuklar ile ilgili konularda genelde ebeveynleriyle çalışma yapılmaktadır. “Rainbow Children-Gökkuşağı Çocukları” Semineri çocuklara ve ergenlere ayrı ayrı programlar şeklinde tüm dünyayla birlikte ülkemizde de verilmektedir. Detaylı bilgiyi seminerler sayfamdan okuyabilirsiniz.

11. Danışmanlık almak istiyorum. Ne şekilde yapılabilir?

Normal koşullarda aynı şehirde bulunuluyorsa yüzyüze danışmanlık alınabilir. Deneyimlediğimiz Covid 19 Corona Salgını, sokağa çıkma yasağı sınırlaması vb. durumlarda online danışmanlık alabilirsiniz. Online seans olağandışı durumlar haricinde de şehir veya yurtdışındaki danışanlarla telefonda veya skype/facetime vs. internet üzerinden yapmakta olduğumuz bir çalışmadır.

12. Yüzyüze alınmayan danışmanlıklar da diğerleri kadar etkili mi?

Kuşkusuz evet.

13. Kaç seans danışmanlık almam gerekir?

Bir seans danışmanlık ortalama 1 saat sürmektedir. Her bir seansta kişinin çalışmak istediği bir konu üzerine odaklanılır. Tamamen kişiye özel bir süreç izlenir. Değiştirilmek istenen konuyla ilgili blokajlar, nedenler kişiden kişiye farklılık gösterecektir. Konu 1 seansta da kolaylıkla çözülenebileceği gibi birkaç seans da gerekebilir.

14. Seminer için nasıl kaydolabilirim?

Ayrıntılı bilgi almak için bulunduğunuz şehir ve ilgilendiğiniz seminer adını pinar@pinartekes.com’ a mail atabilirsiniz.

15. Seminerlere de uzaktan katılmak mümkün müdür?

Think Institute Covid 19 Corona Salgını nedeniyle ilk kez Online Eğitimi başlatmıştır. Biz de tüm dünya ile aynı anda Online Seminer vermeye başlamış bulunmaktayız. Şu anda Basic, Advanced,Derin Kazma, Sen & Yaradan, Sen & Eşin, Sen & Yakın Çevren, Hayvan Semineri, DNA 3, Sezgisel Anatomi, Bolluk Bereket & Yaratım, Dünya İlişkileri, İdeal Kilo & Ritim, Ruh Eşi  Seminerleri Online olarak verilmektedir. Online Seminerler dünyanın her yerinden rahatça katılıp  tekniği Türkçe olarak öğrenebilmeniz açısından oldukça pratiktir. Yeni seminerler eklendikçe web sitesinde güncellemeleri paylaşacağız. Başlangıç için seminerlere katılıp uygulamacı olabilmek için 3 günün içine yayılmış minimum 15 saatlik bir uygulamalı programı bitirmek zorunludur. Sonrasında Pınar Tekeş’le Daha İyi Bir Sen Mezunlar grubuna dahil olacağınız için, uygulama çalışmaları aynı şehirdeysek yüz yüze veya online olarak devam etmektedir. Yüz yüze seminer verildiği dönemlerde bulunduğunuz şehirde güncel bir seminer programımız gözükmüyorsa, oluşturmak için pinar@pinartekes.com a mail atabilirsiniz.

16. Hangi şehirlerde danışmanlık ve seminer veriyorsunuz?

Online olarak dünyanın her yerinden katılım sağlanabilen periyodik eğitim ve danışmanlıklar sürmektedir. Ana sayfa ve sosyal medya duyurularımda online ve yüzyüze seminer tarihleri güncellenmektedir. Onun dışında farklı şehirler ve yurtdışı yüzyüze seminerleri talep üzerine oluşturulmaktadır.

17. Seminer ücretleri bölgesel olarak farklılık gösteriyor mu?

Eğitim ücretleri, süreleri, içerik ve materyalleri lisanslı olup tekniğin kurucusu olan Vianna Stibal’a ait Think Institute tarafından belirlenmekte ve üzerlerinde değişiklik yapılamamaktadır.

18. Sağlık konusunda yapılan çalışmalar tedavi amacı taşır mı?

Uyarı! Hiçbir faaliyetimiz tedavi amacı taşımamaktadır. Site içerisinde yer alan bilgiler ziyaretçileri bilgilendirmek amaçlı olup sağlık hizmeti niteliğinde değildir. Verilen bilgiler hiçbir şekilde tanı ve tedavi amaçlı kullanılmamalıdır. Hastalık ve tedavi gerektiren sorularınız için lütfen doktorunuza danışınız.

19. Nasıl Thetahealing Eğitmeni olabilirim?

Thetahealing eğitmeni olmak için öncelikle temel, ileri seviye ve derin kazma uygulayıcı seminerlerini tamamlamış olmak ön şartı vardır. Bu seminerleri tamamladığınız Vianna Stibal tarafından verilen eğitmenlik seminerlerine katılarak uygulayıcısı olduğunuz seminerin eğitmeni olabilirsiniz. Her bir seminerin eğitmenliği teker teker alınmaktadır. Vianna Stibal ilk kez 2020’de Türkiye’ye gelmiştir ve belli aralıklarla modül modül alınan eğtimenlik seminerlerini vermiştir. O tarihten beri pek çok öğrencim de çeşitli modullerin  eğitimeni olup bilgi yaymaya devam etmektedir.

20. Siz Master  & Science Eğitmensiniz. Nasıl Science Eğitmen Olunur?

Tüm DNA uygulayıcılık ve Master Eğitmenlik Eğitimlerini tamamlamış olmak gerekir.Uygulayıcılık seminerleri Basic DNA, Advanced DNA, Derin Kazma, Hastalıklar ve Bozukluklar, Sezgisel Anatomi, Bolluk Bereket ve Yaratım, Gökkuşağı Çocukları, Dünya İlişkileridir. Eğitmenlik Eğitimleri ise Basic DNA, Advanced DNA, Derin Kazma, Hastalıklar ve Bozukluklar, Sezgisel Anatomi, Bolluk Bereket ve Yaratım,Gökkuşağı Çocuklarıdır. Tüm bunlardan sonra DNA 3 ve Dünya İlişkileri Eğitmenlik Eğitimlerini tamamlayanlar ThetaHealing’deki en yüksek derece olan Science Eğitmen ünvanını alır. Tüm bu eğitimlerin yanı sıra içeriklerini seminerler kısmında bulacağınız yeni “İlişkilerinizi Geliştirin” Seminerleri’nin de eğitmenliğini yapmaktayım.

Theta Healing® ve Theta Healer® THINK 'in tescilli markalarıdır. www.thetahealing.com © Copyright 2017