Single Blog

“Sen Değiş, Dünyan Değişsin!” İyi de Nasıl? (Ağustos 2017)

Başlayıp bırakanlar veya hiç başlamayanlar için kişisel değişime giriş kapısı: ThetaHealing

Son günlerde hayat sizi her zamankinden daha fazla mı sıkıştırmaya başladı? Önceden kurguladığınız durumu kurtaran, hep işe yarayan modeller artık işe yaramıyor mu? Hep aynı kısır döngüleri mi yaşadığınızı farkettiniz? Hayat amacınızı sıklıkla sorgulamaya mı başladınız?

Tüm bunlara verdiğiniz cevap evetse mesaj aslında çok net. Hayat sizi konfor alanınızdan çıkmaya zorluyor. Bir hatırlayın. Yaratıcılığınızı ne zaman ortaya koymuştunuz? Veya hayat sizi en son ne zaman ödüllendirmişti? Emin olun hepsi konfor alanınızdan çıktığınızda gerçekleşti. Bizi mutlu etmese de varolan o tanıdık, kontrol altında tutabildiğimiz alanımızda kendimizi güvende hissediyoruz. Oradan çıkmaya cesaretimiz yok. Veya adımımızı atmak için hep kendimiz dışında bir destek arıyoruz. Hedef belirlesek belki nasıl gideceğimizi bulabileceğiz ama ya ne istediğimizi bilmiyorsak? Bizi neler engelliyor? Neden hep aynı döngüleri yaşıyoruz? Kendimizle karşılaşmak için ne kadar cesuruz? Kendi gerçeğimizden kaçma bağımlılığımızı bırakmaya hazır mıyız? Satır aralarına gizlenen çözümleri aramak yerine, kendi potansiyelimizi ortaya koyup kendi çözümlerimizi yaratmamız mümkün mü?

Theta Healing’le tanışana kadar ben de bu soruların içinde dolaşıp duruyordum. Daha önce işe yarayan gelişim kitapları, dönüşüm seminerleri, pekçok teknik sanki artık güncelliğini kaybetmiş veya çağa ayak uyduramıyor gibiydi. Bir zamanlar işe yarayan değişim metodlarından medet ummak, dokunmatik tabletlerin dünyasında eski kasa bilgisayarla ekranın o size bir asırmış gibi gelen sürede açılmasını beklemek tadında bir bıkkınlık yaratıyordu. Yakın bir arkadaşım ThetaHealing Uygulamacısı olduğunda ondan bir danışmanlık seansı aldım. Yaptığımız çalışma sonrasında hayatımda deneyimlediklerim öyle mucizeviydi ki hemen bu eğitimi ben de almalıyım diye düşündüm. Etkilerini görmeye devam edince de daha fazla kişiye yayılmasını sağlamak için tekniğin eğitmeni olmaya karar verdim.

Adını teta beyin dalgasından alan ve dünyanın dört bir tarafında uygulanan bu teknik, kuantum mekaniğini temel alıyor. Temel prensibi; enerjinin kaynağına dönmesi. Biz içimizde hangi duygular varsa, çevremize onu yayıyoruz ve bizden yayılan enerjinin büyüyerek benzer enerjilerle birleşip bize dönmesini deneyimliyoruz. Bu endişe, üzüntü, öfke gibi olumsuz bir duygu da olabiliyor; sevgi gibi bir duygu da. Olumsuz duyguları yaydığımızda, o endişelerin hayatımızda gerçekleşmelerini deneyimliyoruz. Başlıktaki “Sen değiş dünyan değişsin” tam da burada devreye giriyor. Biz olumlu duygular yaymaya başlayınca yaydığımız titreşimler de olumlu olacağı için olumsuz olanlar bizim frekansımızla eşleşmeyecek. Ve hayattaki deneyimlerimiz de bu doğrultuda değişecekler. Theta Healing’le negatif inançlarımızı, hayatta bizi engelleyen blokajlarımızı bulup engelleri kaldırmak mümkün.

1929 yılından beri EEG cihazlarıyla ölçülebilen beyin dalgalarımızı bilmeyeniniz yoktur. Beynimiz adeta elimizden düşmeyen akıllı telefonlar gibi sinyal alıp vermektedır. Günlük hayatını beta dalgasında dikkat kesilerek yaşıyoruz. Bilinçli olarak alfa frekansına geçmek için uzun eğitimler almış olanlarımız bile var. Vianna Stibal’ın geliştirdiği ThetaHealing Tekniğiyle beynimizi teta frekansına genişletmek kolaylıkla mümkün oluyor. Teta, çok derin bir rahatlama durumu, bilim adamları yaptıkları ölçümlerde huzurun ve mutluluğun dalga boyu olduğunu saptamışlar. Kendinizi bildiğiniz konfor alanının dışına çıkarıp bilinen modellerden farklı olan bu teknikle kolaylıkla teta frekansına geçip ilişkilerinizi, kariyerinizi, sağlığınızı, finansal durumunuzu, hayatınızı düzenleyebiliyorsunuz. İster bir eğitim alın, ister sertifikalı bir danışmanla çalışın her zaman her yerde anda uygulayabileceğiniz ve sonuçlarını deneyimleyebileceğiniz bu tekniğin hayatınızda yaratacağı mucizleri kaçırmayın derim.

 

http://www.izmirlife.com.tr/yazi/pinar/3132/sen-degis-dunyan-degissin-iyi-de-nasil

Theta Healing® ve Theta Healer® THINK 'in tescilli markalarıdır. www.thetahealing.com © Copyright 2017