Single Blog

Theta Healing Tekniği İle Hayatımızda Mucizelere Yer Açmak

Theta Healing Tekniği İle Hayatımızda Mucizelere Yer Açmak

 

Kendimizi hep aynı döngüleri yaşıyorum derken bulduğumuz çok olur. İlişkilerimde üzülüyorum, ailemle problem yaşıyorum, işyerinde hakettiğimi bulamıyorum, etrafım beni mutsuz hissettiren insanlarla dolu, para ne kadar olsa da yetmiyor. Döngüsel olarak aynı olayları veya farklı kişilerle benzer olayları yaşamaya devam ederiz. Bizim çocukluğumuzda kara tahtanın üzerinde mevsimler ve aylar şeması vardı. Zamanın uzayıp gittiğini düşünürdük. Ama günümüzde bilim adamları açıkladı. Zaman düz değil, zaman döngüsel. Aynı döngü önümüze geldiğinde sebep-sonuç yasasına göre sebebini değiştiremediğimiz hiç birşeyin sonucunu değiştirmemiz de mümkün değil. Biz, bize tekrar tekrar bu sonuçları yaşatan sebepleri bulup onları çözmedikçe aynı şeyleri sonsuz sayıda deneyimlemeye devam ederiz. Peki bu durumda ne yapacağız?

 

Einstein’ın bir tespiti var: “Enerji kaynağına döner”. Duygularımız düşüncelerimiz aslında birer enerji formu. Biz onları, şu anda benim bu satırları yazarken, sizin de okurken geçtiğiniz yani gündelik  hayatımızı yaşarken kullandığımız beyin dalgası olan Beta’da, bilinçli olarak farketmeyebiliriz. Olumlu olanlar bize pozitif deneyimlerimizi yaşatıyor. Korkularımız ve endişelerimiz de negatif enerjilere birer örnek. Aynı frekanstaki enerjilerin birbirleriyle eşleşmesi bir yasa olduğuna göre negatif olanlar da mıknatıs gibi hayatımıza olumsuz deneyimlerimizi getiriyor. Bunun nedeni de Einstein’a göre burada kaynak biziz. Bütün bu eşleşmeyi de zihinde kalarak yaşadığımız anlarda farketmeyebiliyoruz. Çünkü onlar bilinçaltında depolanan kayıtlarımızın bize yaşattıkları. Olumsuz duyguları yaydığımızda, o endişelerin hayatımızda gerçekleşmelerini deneyimliyoruz.

 

Ben hayatın beni her zamankinden daha fazla sıkıştırmaya başladığı, önceden kurguladığım durumu kurtaran, hep işe yarayan modellerin artık işe yaramadığı bir dönemde tanıştım Theta Healing’le. Hayat amacımı sıklıkla sorgulamaya başladığım, aynı kısır döngüleri yaşadığımı farkettiğim dönemde. Yaratıcılığımı en son ne zaman ortaya koyduğumu sorguladım, hayatın en son beni ne zaman ödüllendirdiğini. Önce tüm bunların sadece konfor alanımdan çıktığında gerçekleştiğini farkettim. Beni mutlu etmese de varolan o tanıdık, kontrol altında tutabildiğimi düşündüğüm için kendimi güvende hissettiğim bölge. Önce oradan çıkmaya cesaretim olmadığını farkettim. Adımımı atmak için hep kendi dışımda bir destek aradığımı. Hedef belirlesem belki nasıl gidebileceğimi bulabileceğim ama ya ne istediğimi bilmiyorsam? Neden hep aynı döngüleri yaşıyorum? Kendimle karşılaşmak için cesur muyum? Gerçeğimden kaçma bağımlılığımı bırakmaya hazır mıyım? Satır aralarında gizlenen çözümleri aramak yerine, kendi potansiyelimi ortaya koyup kendi çözümlerimi yaratmam mümkün mü? Theta Healing’le tanışana kadar ben de bu soruların içinde dolaşıp duruyordum. Daha önce işe yarayan gelişim kitapları, dönüşüm seminerleri, pekçok teknik sanki artık güncelliğini kaybetmiş veya çağa ayak uyduramıyor gibiydi. Bir zamanlar işe yarayan değişim metodlarından medet ummak, dokunmatik tabletlerin dünyasında eski kasa bilgisayarla ekranın o size bir asırmış gibi gelen sürede açılmasını beklemek tadında bir bıkkınlık yaratıyordu. Tesadüf diye bir şey yoktur. Hayatın beni o çok sıkıştırdığı anda karşılaştığım Theta Healing çalışması sonrasında deneyimlediklerim öyle mucizeviydi ki hemen bu eğitimi ben de almalıyım diye düşündüm. Etkilerini görmeye devam edince de daha fazla kişiye yayılmasını sağlamak için tekniğin eğitmeni olmaya karar verdim. Zaman içinde hem uygulayıcı hem de Master Eğitmenlik Eğitimleri’nin tümünü tamamlayıp Master Eğitmen ünvanını aldım.

 

Theta Healing 1995 yılında Amerika’da Vianna Stibal’ın kendi içsel rehberliğinde mucizevi bir şekilde kanser hastalığını yenmesi ve bu mucizeyi paylaşarak yaygınlaştırması ve çok sayıda insana ulaşabilmesi için teknik haline getirmesiyle oluşmuştur. Adını teta beyin dalgasından alıyor ve dünyanın dört bir tarafında kuantum mekaniğini temel alarak uygulanıyor. Temel prensibi; enerjinin kaynağına dönmesi. İçinde bulunduğumuz ruh hali, duygu hali ne ise Çekim Yasası ile bu duyguları deneyimlemek üzere hayatımıza davet ederiz. Bilinçaltı duyguları iyi ve kötü olarak sınıflandırmaz, sadece gerçekleştirmek üzere karşımıza çıkarır. Kişinin daha mutlu, daha huzurlu, daha başarılı olmasını; kısacası daha iyi bir hayat yaşamasını engelleyen blokajlar, kendisine artık hizmet etmeyen inanç, duygu ve düşünceler Theta Healing tekniği ile teta frekansında bulunup olumlularıyla değiştirilir. Yaşamımızı şekillendiren ve bizim seçimler yapmamızı sağlayan, kök inançlarımızı, tespit etmeyi ve değiştirmeyi öğrenerek hayat yönümüzü değiştirebiliriz. “Sen değiş dünyan değişsin” sloganını devamlı kullanıyor olmam tam da bu yüzden. Biz olumlu duygular yaymaya başlayınca yaydığımız titreşimler de olumlu olacağı için olumsuz olanlar bizim frekansımızla eşleşmeyecek. Ve hayattaki deneyimlerimiz de bu doğrultuda değişecekler. Bütün bunların nasıl değiştiğini tıpta da kullanılan Kinesioloji adlı teknikle gözlemleyebiliriz. Bilinçaltının olumsuz komut almıyor olması ve olumluda kaslara güç vermesinden faydalanılarak oluşturulmuş bu yöntem. Özellikle benim gibi 20 yılı aşkın süre yönetim danışmanlığı yapıp yapılanlara kanıt arayan zihinde kişiler için Theta Healing’le yakınlaşmak konusunda oldukça ilham verici.

 

Benim daha önce deneyimlediğim pekçok teknikte uygulamaların sonucunu görmek ve hayatta deneyimlemek için 21 gün gibi uzun süre gerektiren çalışmalara gerek vardı veya gelişimi, değişimi önleyen blokajlar kaldırılmadan yapıldığı için bir müddet sonra tekrar aynı duruma geri dönülüyordu. Ama Theta Healing Tekniğinde duruma sebep olan kök sebep bulunup değiştirildiği için sonuç “an”da gerçekleşiyor. Kişi bu değişime, yukarıda bahsettiğim Kinesiyoloji ile de tanık olabiliyor. Öğrenmesi ve uygulaması son derece pratik ve keyifli olduğundan zihin, beden ve ruh üçgeninin senkronizasyonu kolaylaşıyor. Hızı da benim gibi çabuk sonuç bekleyen kişilere için oldukça uygun.

 

1929 yılından beri EEG cihazlarıyla ölçülebilen beyin dalgalarımızı bilmeyeniniz yoktur. Beynimiz adeta elimizden düşmeyen akıllı telefonlar gibi sinyal alıp vermektedır. Günlük hayatını beta dalgasında dikkat kesilerek yaşıyoruz. Bilinçli olarak alfa frekansına geçmek için uzun eğitimler almış olanlarımız bile var. Vianna Stibal’ın geliştirdiği Theta Healing Tekniğiyle beynimizi teta frekansına genişletmek kolaylıkla mümkün oluyor. Teta, çok derin bir rahatlama durumu, bilim adamları yaptıkları ölçümlerde huzurun ve mutluluğun dalga boyu olduğunu saptamışlar. Kendinizi bildiğiniz konfor alanının dışına çıkarıp bilinen modellerden farklı olan bu teknikle kolaylıkla teta frekansına geçip kişisel ve spritüel gelişim, iş ve kariyer, para problemleri, ilişkiler, ideal evlilik, çocuk sahibi olmak, ruh eşi, yalnızlık, motivasyon, stres, travmalar, yaratıcılık, korkular, sağlık, güven, değersizlik, bağımlılıklar, takıntılar, çekingenlik, hayattan keyif alma, güven, kilo gibi hayatınızın değiştirmek veya iyileştirmek istenilen tüm alanlarıyla ayrıca sahip olduğunuz his ve inançlarla ilgili çalışma yapmak mümkündür. Yaşamaktan sıkıldığınız tüm döngüleri, değiştirmek istediğiniz tüm tıkanıklıkları ister seminere katılıp tekniği öğrenerek, ister sertifikalı bir danışmanla çalışın her zaman her yerde anda uygulayabileceğiniz ve sonuçlarını deneyimleyerek hayatınızda mucizelere yer açabilirsiniz.

 

Pınar Tekeş  Hakkında

ThetaHealing ® Master Eğitmen  &  Uygulayıcısı| İK ve Kişisel Gelişim Danışmanı

Ege Üniversitesi İletişim Fakültesi’nden mezun olan ve Dokuz Eylül Üniversitesi’nde MBA yapan Tekeş, İstanbul Üniversitesi İşletme İktisadı Enstitüsü’nde İnsan Kaynakları İhtisası’nı tamamlamıştır.  1992’de başlayan kurumsal kariyer hayatı boyunca, Prometheus Turkey, İzmir Ticaret Odası, Adecco, Holland Group gibi kurum ve firmalarda uzmanlıktan  genel müdürlüğe uzanan çeşitli yönetsel görevler üstlenmiştir. Aynı zamanda eğitimci kimliğiyle İletişim’den  İnsan Kaynakları’na pekçok alanda genel katılıma açık  ve kurumsal eğitimler ve İzmir Ekonomi Üniversitesi’nde Halkla İlişkiler,  Tanıtım ve Promosyon Teknikleri  Dersleri vermiştir.

Lise yıllarında başlayan kişisel gelişim yolculuğuna Reiki 1,2,3, Kundalini Reiki; NLP, EFT, Transandantal Meditasyon’un ardından, Uluslararası Konstelasyon Çalışmaları Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nde  Aile, Organizasyon, İş, Travma ve Niyet Konstelasyonları eğitimlerine katılmıştır. Ayrıca astrololoji alanında İlhan Astroloji Enstitüsü’nde eğitimler almış ve Öner Döşer’in Astroloji Okulu’nun İleri Seviye Eğitim Programı’nı tamamlamıştır.   National Council for Geocosmic Research (NCGR)  üyesidir. Spritüel eğitimine bu bedende deneyimlediği hayatı boyunca devam etmeyi planlamaktadır.

Hayatındaki en büyük dönüm noktalarından biri ThetaHealing’le tanışması olmuştur. Tekniğin hızı ve yaşamına kattığı mucizeler onu çok etkilediği için bu deneyimleri  çok daha fazla kişiyle paylaşması gerektiğini düşünüp kendine çok sevdiği eğitmenlik şapkasını kullanabileceği yeni bir alan daha açmıştır. Theta Healing Institute Of Knowledge’da eğitmenlik eğitimlerini  tamamlayarak  Master Eğitmen ünvanını almış, aynı zamanda da ThetaHealing tekniğin kurucusu Vianna Stibal’la da birebir deneyimleme fırsatı bulmuştur. Halen İletişim , Yönetim  ve Theta Healing danışmanlığı yapmakta; ThetaHealing Seminerleri vermekte ve çeşitli workshoplar düzenlemektedir. 1972 İzmir doğumlu olan Tekeş evli ve 2 çocuk annesidir.

pinar@pinartekes.com

www.pinartekes.com

 

Theta Healing® ve Theta Healer® THINK 'in tescilli markalarıdır. www.thetahealing.com © Copyright 2017